• Home
 • Kapela | The Band

Kapela | The Band

Fly Tomorrow se pyšní vlastní tvorbou převážně ve stylu hard-rocku a blues, s dominantní sólovou kytarou a foukací harmonikou. Kapela odmítá žánrová klišé, patrné jsou vlivy klasického i moderního blues, rocku přelomu 60. a 70. let, ale i funku a grunge. Hudba i texty jsou autentické, nevyumělkované, bez kudrlinek a napodobování. Své posluchače si Fly Tomorrow získali také širokým záběrem současného repertoáru – od energické nakládačky syrového blues až k melodickému rocku a metalovým či poloakustickým baladám. Koncem roku 2017 nahrává kapela své druhé album.

Současná sestava Fly Tomorrow

Dan Agnew

Daniel Agnew

Zpěv, foukací harmonika, kytara
Je autorem většiny textů a hudby. Neposeda, blázen a ostříhaný hipík. Ujíždí na delta blues, zeppelinech a britských komediálních seriálech.

Filip Pospíšil

Filip Pospíšil

Bicí nástroje
Nebojí se žádného rytmu a nezkazí žádnou srandu.

Tomáš Janský

Tomáš Janský

Basová kytara
Pohodář s bohatými zkušenostmi v jazzové kapele v Británii.

 

Robin Coufal

Robin Coufal

Klávesy
Kreativní blázen s psychedelickými (hudebními) sklony. Inspirován 60. a 70. lety.

Tomáš Pavlůsek

Tomáš Pavlůsek

Kytara
Všestranný kytarista s úžasným citem pro různé žánry a s vlastní bohatou invencí.

HISTORIE

Kapela Fly Tomorrow vznikla v roce 2008 z trosek skupiny Těleso. Její poslední dva členové Daniel Agnew (kytara, foukací harmonika a zpěv) a Petr Ševčík (kytara, zpěv) k sobě přibrali perkusionistu Tomáše Chalupu a své trio pojmenovali Fly Tomorrow. Název je převzat z jednoho psychedelického blues Johna Mayalla. V trojčlenné sestavě fungovala kapela až do poloviny roku 2009. Po příchodu nových členů, bubeníka Pavla „Kropáčka“ Waischorna, baskytaristy Zdeňka „Bobana“ Konopky a houslistky Terezy Vrbové mohla kapela přejít od poloakustických úprav svých skladeb k hutnějšímu zvuku. Základem repertoáru kapely byla od začátku vlastní tvorba vycházející z melodického rocku a blues. Housle přidávaly folkové a folklórní motivy, djembe zase etno prvky se specifickou rytmikou. V roce 2010 přichází do kapely kytarista František Sobek. Z kapely odcházejí Tomáš a Tereza a post bubeníka o rok později přejímá Vlastimil Locker. Vznikají art-rockové balady a syrová blues, které si získaly oblibu zejména v olomouckém Bounty Rock Café a malých klubech a hospodách v Olomouci a okolí. Od roku 2014 až do roku 2017 proběhlo několik změn: v pozici basového kytaristy postupně Zdeňka vystřídal Tomáš Šťastný, Vratislav Kratochvíl a Tomáš Janský. U bicích zase Vlastíka nahradil mladý nadšenec Filip Pospíšil. Místo Franty, který si v červenci vážně zranil ruku, nastoupil kytarista Marek Smečka, který se vystřídal s Tomášem Pavlůskem. Od září se k nám také připojil vynikající klávesák Robin Coufal.

Fly Tomorrow kultivují svůj vlastní osobitý styl, který překračuje žánrové hranice, ale zároveň respektuje své hudební kořeny. Inspirují se především hudbou konce 60. let (Cream, John Mayall, Jimi Hendrix, Eric Burdon & War, Led Zeppelin aj.), ale také novějšími vlivy, např. Foo Fighters a moderními bluesovými trendy (Joe Bonamassa, John Mayer, Moreland and Arbuckle, Adam Gussow). Fly Tomorrow se pyšní vlastní tvorbou převážně ve stylu hard-rocku a blues, s dominantní sólovou kytarou a foukací harmonikou. Kapela odmítá žánrová klišé, hudba i texty (české a anglické) jsou autentické, nevyumělkované, bez kudrlinek a napodobování. Své posluchače si Fly Tomorrow získali také širokým záběrem současného repertoáru – od energické nakládačky syrového blues až k melodickému rocku a metalovým či poloakustickým baladám. Koncem roku 2014 vydala kapela své debutové album, na kterém vystoupila jako host zpěvačka Alena Chaloupková a saxofonista a klarinetista Petr Brulík. V současné době nahrává Fly Tomorrow své druhé album.

Významné počiny:

 • 2010 – charitativní koncert pro centrum Kouzelná buřinka v Rýmařově
 • 2012 – koncert na festivalu Rockem proti přehradě v Nových Heřminovech
 • 2013 – koncert na festivalu Majáles Univerzity Palackého v Olomouci
 • 2013 – předkapela australské skupiny Dirty York v Bounty Rock Café
 • 2013 – vystoupení na olomouckém Horním náměstí v rámci Svátků města Olomouce
 • 2014 – vydání debutového alba Fly Tomorrow
 • 2016 – předkapela polských Gruff! v ArtumCentru Olomouc
 • 2016 – koncert na festivalu Rockem proti přehradě v Nových Heřminovech
 • 2016 – vystoupení na olomouckém Horním náměstí v rámci Dnů evropského dědictví
 • 2017 – dobročinný koncert ve prospěch rekonstrukce bývalé budovy kina Lípa v Olomouci
 • v současnosti – nahrávání ve studiu Palba

Pro objednání živého vystoupení si prosím ověřte volný termín v kalendáři níže a zanechte nám zprávu.

Kontaktní formulář pro objednání koncertu:

Name / Jméno *

E-mail *

Message / Zpráva